Ловля щуки троллінгом починається з відкриттям рибальського сезону і закінчується з початком льодоставу пізньої осені. Але найвдаліший час для риболовлі троллінгом на цю хижачку - це осінь, коли щука починає активно харчуватися, нагулюючи вагу перед зимою. Риболовля троллінгом на велику щуку проходить на віддалі від берега. Кращі місця для лову тролінгом - це бровки в гирлі річки або на її поворотах, а також різні поглиблення рельєфу водойми з нешвидкою течією.

Для ловлі щуки троллінгом використовують штучні або живі приманки. Під час троллінгу шнур відпускають на 20-80 м, а приманку проводять на невеликій відстані від дна. При проході над ямою, зменшують швидкість, щоб приманка опустилася на дно. Плисти потрібно повільно і тихо, щука не любить шум.

При ловлі троллінгом на плавних довгих річкових поворотах, де один берег пологий, а інший більш глибокий, щуку тролят по фарватеру уздовж ям або на зваленні уздовж глибокого берега. Більш правильним підходом буде прохід вздовж бровки воблером з глибиною занурення трохи нижче її верхньої межі. Проводячи воблер, потрібно намагатися досягти його проходження у стінок бровки, торкаючись її і тут же занурюючись. Щоб контролювати всі повороти і зміни глибини, воблер не слід далеко відпускати.

Риболовля троллінгом на крутих поворотах річки досить важка. На подібних ділянках зазвичай присутні різкі перепади глибини, яри з коряжником і сильна течія. У таких місцях тролят або біля поверхні або по краю фарватеру у пологого берега. При ловлі на глибині метр-півтора, відстань між човном і приманкою має бути максимальним і волосінь доводиться майже повністю розмотувати з котушки.

При захопленні штучної приманки щукою потрібна швидке різьке підсікання, а при ловлі на живця можна дати щуці пару секунд, щоб заковтнути рибку і тільки потім підсікати. Після того як щука сіла на гачок, вимкніть двигун, тримайте вудилище і постійно працюйте котушкою, щоб шнур був весь час натягнутий. Не підпускайте щуку під човен, щоб не втратити спінінг і не намагайтеся різко і нахабно виводити її, інакше якась із снастей може підвести через перевантаження. Краще дати щуці вимотатися, вже втомлену підвести її до човна і спокійно взяти багориком або подсачеком.

Щасливої Вам риболовлі!