Охота в Украине. С чего начать?

Полювання в Україні. Як оформити необхідні документи.

Полювання вважається традиційним чоловічим заняттям з найдавніших пір. І, якщо раніше чоловіки займалися полюванням для того, щоб добути їжу, то в сучасному світі, – світі, де їжу можна купити в супермаркеті, полювання давно стала чимось більшим: захопленням, пристрастю, можливістю, хоча б ненадовго, повернутися до витоків .
Якщо Ви завзятий мисливець, то Вам знайомі азарт вистежування видобутку, загострення первісних мисливських інстинктів, адреналін і задоволення від виграної сутички зі звіром. Якщо ж стати мисливцем поки тільки мрія – в цій статті ми розповімо поетапно, як її здійснити і у скільки Вам це обійдеться.

Які документи потрібні для полювання в Україні і скільки коштує їх оформити.

Увага: всі ціни вказані за станом на 2019 рік.

1) Посвідчення мисливця, або, як його інакше називають – «Мисливський квиток».

Дане посвідчення можна оформити в Управлінні лісового та мисливського господарства , за Вашим місцем проживання. Документи, які необхідно подати до Управління лісового господарства: 2 кольорові фотографії 3 * 4 см, паспорт громадянина України та його ксерокопію, заява, анкета мисливця.

Перш, ніж отримати посвідчення, Вам також доведеться пройти спеціальний іспит, що складається з 24 питань. Даний іспит виконаний у формі тесту, для кожного питання Вам буде запропоновано від 2 до 4 варіантів відповіді. Ознайомитися з питаннями і відповідями, актуальними на сьогоднішній день, можна на сайті Управління лісового господарства. Вартість оформлення документа – 66 гривень.

2) Контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання.
Видається разом з посвідченням мисливця. Щоб отримати контрольну картку, Ви повинні будете спочатку оплатити держмито (1 грн. 70 коп.) Та плату за видачу такої картки (10 гривень) . Контрольна картка підлягає заміні раз в рік : попередня картка дійсна тільки до 30 квітня поточного року.

3) Дозвіл на користування вогнепальною зброєю.

Дозвіл на користування вогнепальною зброєю

Для отримання дозволу на користування вогнепальною зброєю, потрібно звернутися в Дільничний пункт поліції за адресою проживання з відповідною заявою. Дана заява подається в районну дозвільну систему УМВС. Перед отриманням дозволу, Вам доведеться пройти медкомісію , що включає, в тому числі, нарколога і психіатра, і за підсумком перевірки отримати медичну довідку (форма 127 / о). Після цього потрібно буде прослухати курс лекцій про правила техніки безпеки на полюванні, а також про техніку безпеки поводження зі зброєю. По закінченню лекцій, Вас чекає іспит з цих дисциплін. Після успішного складання іспиту, через 30 днів, Ви отримаєте Дозвіл на придбання зброї.

4) відстрільні картки користувача мисливських угідь.

Для того, щоб контролювати популяцію тварин і пернатих, не допустити зникнення певного виду, – держава встановлює певні обмеження на кількість тварин, яких може вбити мисливець. З цією метою уповноваженими державними органами видаються ліцензії або відстрільні картки .

У них буде вказано:

  • Період часу, протягом якого Ви можете полювати
  • Територія, на якій можна здійснювати відстріл
  • Види тварин, на яких Ви має право полювати, і їх кількість.

Залежно від того, на якого тваринного Ви збираєтеся полювати, Вам видадуть ліцензію або відстрільної картки.

Відстрільні картки видається на пернату дичину і дрібних тварин, ліцензія – на більших і рідкісних представників тваринного світу: оленів, кабанів, лосів і інших.
Отримати дані документи можна в мисливському господарстві або мисливському угідді . Вартість отримання документів встановлює мисливське господарство.

5) Оформити документи на мисливську собаку, (в разі, якщо Ви будете полювати з нею).

Мисливський пес

Увага: полювання з собакою, на яку немає документів, Законами України прирівнюється до браконьєрства, з усіма наслідками, що випливають.
Для полювання Ваш вихованець повинен бути у віці старше 10 місяців. На собаку оформляється спеціальний мисливський паспорт, з фотографією і печаткою. Тварина обов’язково має бути з родоводом КСУ, документи на нього видасть Федерація Мисливського Собаківництва України.

6) З’ясувати коли в поточному році відкривається сезон полювання на вибрану тварину або дичину – і відправитися на довгоочікувану полювання, яку savage.in.ua із задоволенням організують для Вас і Ваших друзів!

Сезон полювання

Тепер у Вас є чітка покрокова інструкція як здійснити свою мрію і стати мисливцем в Україні. Подбайте про необхідні документи до початку мисливського сезону і нехай ніщо не затьмарить Вашу полювання!