Рыбалка на реке с чего начать

Риболовля на річці: з чого почати?

Напевно, кожен з нас в дитинстві ходив порибалити з татом чи дідусем, а іноді і цілою компанією дорослих рибалок. Щоб скласти компанію дорослим, належало стати дуже рано, ще затемна, накопати черв’яків, зібрати снасті, дістатися до місця риболовлі, а також (найскладніше для дитини) намагатися не шуміти і сидіти спокійно, поки чекаєш клювання.

Традиційне чоловіче захоплення, в усі часи об’єднує покоління, до цих пір не втрачає свою популярність. Час, проведений разом; досвід, який передається з вуст в уста, від батька до сина – безцінні, і для багатьох виросли хлопчаків ці затишні ранкові години риболовлі з татом займають особливе місце в серці. Напевно, тільки ставши дорослими, вчорашні діти змогли зрозуміти причину, по якій чоловіки так люблять рибалку. Адже це заняття не тільки «на результат». Риболовля – це задоволення від самого процесу: можливість побути наодинці з самим собою і природою, подумати і переосмислити багато чого в своєму житті. А іноді – це відмінний привід для сім’ї та старих друзів зібратися разом і втекти від міської суєти в який-небудь тихий куточок природи. У будь-якому випадку, рибалка – чудовий вид відпочинку, доступний кожному, але вимагає певної підготовки. Про те, як підготуватися до риболовлі, і що взяти з собою ми розповімо в цій статті.

Способи лову риби на річці

Існує кілька способів лову риби на річці, основні з яких: ловля риби на вудку, лов спінінгом риби, а також ловля риби на донку. Кожен спосіб рибного лову абсолютно унікальний, і потрібно витратити не один рік для того, щоб майстерно опанувати будь-яким з них. Однак, для початку, досить лише знати основні принципи обраного способу лову риби, а все інше прийде з досвідом.

Ловля риби на вудку

Ловля рыбы на удочку

Ловля риби на вудку є найпопулярнішим і простим способом лову риби на річці. Досвідчені рибалки кажуть, що той, хто прийшов ловити рибу зі звичайною вудкою, навіть якщо він новачок – з порожніми руками точно не піде. Справа в тому, що поплавочная вудка – самий універсальний інструмент для риболовлі: на неї можна ловити як плотву або карася, так і хижих риб – щуку, окуня і судака. Вудка з поплавком не потребує додаткового детальному описі, хіба що окремо скажемо про те, що довжина вудки для лову на річці повинна бути близько 7-8 метрів. Така довжина дозволить Вам закинути снасть подалі від мілководдя і залишитися непоміченим для риби, а також відпускати снасть подалі за течією. Ловля риби на поплавкову снасть – найзручніший варіант для новачка, в той час як ловля на вудку з блешнею вже вимагає певного досвіду і знання звичок тієї риби, яку Ви вирішили зловити. Блешня – це металева пластина з імітацією зовнішнього вигляду приманки. Як правило, блешня має вигляд дрібної рибки, але бувають і інші варіанти (миша, комаха, жаба). З одного, а буває, що і з двох сторін болісно прикріплені гачки – кількість гачків залежить від того, на яку рибу Ви полюєте, і навіть від пори року, в яке Ви рибалите.

Лов спінінгом

Спиннинговая ловля

Спінінг – це вудка, що складається з двох частин: вудилище з товстої частиною знизу (комель) і тоненькою вгорі (вершинка). До самої вудці прикріплена котушка з волосінню. В основному, спінінг використовується для полювання на хижих риб. Щоб займатися спінінга ловом, Вам буде потрібно не тільки бажання, але і величезна завзятість – адже цей вид риболовлі досить непростий. Спінінгом можна ловити і з берега і з човна. Якщо Ви рибалите з берега, швидше за все, Вам доведеться пройти по ньому не один кілометр в пошуках клювання. Для вдалої лову спінінга необхідно знати звички хижої риби, на яку Ви полюєте, і в залежності від цього, правильно вибрати приманку. Закинути вудку і спокійно посидіти в очікуванні кльову не вийде – приманкою слід «грати» в воді, імітуючи природні рухи тварини або риби, у вигляді якої вона зроблена. Такий вид лову вимагає фізичної активності і знання звичок хижих риб.

Ловля риби на донку

Ловля рыбы на донку

Донна вудка або донка це снасть, за допомогою якої ловлять рибу, що годується з дна сомів, лящів і коропів. Займатися цим видом риболовлі можна і з човна і з берега; використовуючи спінінг, або навіть без нього за допомогою волосіні, грузила і повідка з гачком. Грузило допомагає утримати на протязі поводок з гачком, а Вам залишається лише закинути снасть і чекати видобуток.

Як бачите, способів рибного лову існує безліч. Але є деякі поради, які актуальні для всіх перерахованих вище способів риболовлі.

1) Знайдіть «рибне місце» велике скупчення риби буває там, де рибі є чим харчуватися і де сховатися: впали в воду дерева, корчі, водорості і, особливо актуально для хижаків, каламутна вода. Також риби люблять глибокі місця ріки, бровки, дамби і греблі. 2) прикорму: в залежності від того, яку рибу Ви хочете зловити, виберіть улюблену нею наживку і приманити рибу до місця Вашої риболовлі. 3) Закиньте снасті з наживкою і насолоджуйтеся процесом!

Якщо Вам потрібна допомога в організації риболовлі та сімейного заміського відпочинку savage.in.ua з радістю візьмуть всі турботи на себе. Сподіваємося, що, завдяки нашим порадам, Ваша рибалка буде вдалою, яскравою і такою, що запам’ятовується!