Риболовля в лютому: яку рибу і як ловити

       Останній місяць зими не дарма називають глухозимье, адже щоб “розворушити” рибу, рибалці необхідно докласти чимало зусиль. Але разом з тим, рибалка в лютому може виявитися досить результативною в плані лову хижаків: судака, щуки, окуня; і деяких мирних риб: лящ, густера, плотва. Але все ж розглянемо особливості лютневої рибного лову.

       У першій половині лютого на блешню продовжує ловитися судак, а щука, навпаки, краще ловиться в відлига і на глибоких місцях, правда, активністю вона поки не відрізняється. Зате помітно поліпшується клювання окуня. Дрібного і середнього окуня найкраще ловити на мормишку і поплавкову вудку з насадкою мотиля або дрібного хробака. Великий окунь спокушається на блешню, бажано насадити малька. Доброю наживкою для зимової риболовлі є невеликий черв’як, якого при наживлені на мормишку ще ділять навпіл.

       Як кажуть зимові рибалки «Все погане, що випало на долю рибалки в січні, ще не скінчилося, а все хороше, що має бути, – ще не настав».

       У другій половині лютого починають відроджуватися і залишати місця своїх зимових стоянок і інші риби. В гирла річок, що впадають у великі водойми, підходять плотва, підлящик, вони успішно ловляться як на мормишку, так і поплавцевою вудкою. Досить активне клювання плотви може бути навіть при снігопадах і слабких заметілі.

       Згідно з правилами любительського і спортивного рибальства, під час нересту дозволяється тільки любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом.

       Рибалити можна з берега в межах населеного пункту в дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначені в наказах);
Забороняється здійснення будь-якого іншого способу лову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми;
Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства і проведення підводного полювання.
Але починаючи з 10 червня РИБАЛКА дозволено)))
Чекаємо вас у нас на відкриття сезону риболовлі!